Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Soupeři předvedli nechutné věci, tak jsem jim ujel, říká Čech, který vyhrál nejdelší cyklozávod světa

Ultramaratonec Dan Polman se při nejdelším závodě krmil bagetami, pivem a kafem. A zvítězil. Foto: Facebook Danda Polman
Ultramaratonec Dan Polman se při nejdelším závodě krmil bagetami, pivem a kafem. A zvítězil. Foto: Facebook Danda Polman

Rodák z Nové Paky Dan Polman mohl ve čtvrtek v noci v nejjižnější části Španělska konečně postavit své kolo na zadní a radovat se z vítězství v nejtěžším sólo závodě ultracyklistů. Za necelých 25 dní ujel z Norska přes dalších patnáct zemí 7400 kilometrů. Za vítězství nezíská žádné peníze ani slávu, přesto je Polman nadšený. „Pro mě je klíčové, že můžu vytvářet příběh a zároveň dělat show pro lidi,“ říká v rozhovoru pro Deník N přímo ze Španělska.

Na pondělí už mu fanoušci v jeho rodném městě v Podkrkonoší chystají velkou uvítací party. „Podpora lidí patří k nejhezčím věcem, které mě v životě potkaly,“ podotýká a s rozbolavělýma nohama vyráží do centra španělské Tarify sehnat speciální krabici na zabalení kola do letadla směr Česko.

Co se v rozhovoru také dočtete:
– Co je pro Polmana motivací v tak extrémních závodech.
– Jak si vysvětluje, že zvítězil s 500kilometrovým náskokem.
– Jak zvládl dojet s roztrženou dlaní a nohou.
– Co během závodu jedl, kde spal, čím se zabavil a kdy začal mluvit sám se sebou.
– Proč to chtěl vzdát hned při startu a proč to nakonec neudělal.
– A také proč současně se závodem uspořádal sbírku na nemocné děti.

Včera v noci jste jako vítěz dojel do cíle a po téměř 25 dnech slezl z kola. Teď ráno jste už ve městě zase na nohou. Člověk by čekal, že budete spíš relaxovat nebo dospávat. Co vás přimělo se zvednout?

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Cyklistika

Sport

V tomto okamžiku nejčtenější