Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Redlův dar nám pomohl vyhrát ve Zlíně volby, říká Gazdík. Ve výroční zprávě STAN ale uvedený není

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Bývalý ministr školství a jeden ze zakladatelů STAN Petr Gazdík opakovaně prohlásil, že hnutí v roce 2010, kdy uspělo mimo jiné ve volbách na magistrát ve Zlíně, finančně podpořil zlínský podnikatel Petr Redl, otec stíhaného Michala Redla. Jenže ve výročních zprávách Starostů a nezávislých z tohoto období, pod kterými je podepsán i Gazdík, takové dary evidovány nejsou. Nikdo z představitelů vládního hnutí tento rozpor není schopen vysvětlit.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Rok 2010 byl pro Starosty a nezávislé stěžejní. Zástupci do té doby regionálního hnutí se v květnových volbách dostali na společné kandidátce s TOP 09 do Sněmovny, na podzim téhož roku triumfovali i v komunálních volbách ve Zlíně, odkud hnutí vzešlo. Spolu s TOP 09 tam vyhráli s 23,3 procenta.

Tehdejší předseda hnutí, nyní poslanec a exministr školství Gazdík Deníku N opakovaně řekl, že

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

janamarta.hrbkova@... vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Kauza Dozimetr

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější