Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Proč se Zeman nezúčastnil piety k uctění památky v Lidicích? Víme, co měl prezident na práci

Prezident Miloš Zeman se zúčastnil slavnostního otevření a požehnání opravené brány v Lánské oboře. Foto: Jiří Ovčáček
Prezident Miloš Zeman se zúčastnil slavnostního otevření a požehnání opravené brány v Lánské oboře. Foto: Jiří Ovčáček

Letošní pieta za oběti tragédie v Lidicích za druhé světové války se konala bez přítomnosti Miloše Zemana. Prezident se z akce omluvil „z časových důvodů“. Deník N nyní zjistil, co měl Zeman, který se prakticky neukazuje na veřejnosti, v ten den na práci.

Památku 80. výročí vyhlazení obce Lidice nacisty si stovky lidí včetně špiček politické reprezentace připomněly v neděli 12. června. Na každoroční pietní akci k uctění obětí tragédie z druhé světové války, které se účastnil například premiér Petr Fiala (ODS), šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) či předseda horní komory Miloš Vystrčil (ODS) a další, ale chyběl prezident Miloš Zeman.

„Kancelář prezidenta republiky nás informovala, že se prezident bohužel z časových důvodů 12. června nezúčastní,“ řekl Seznam Zprávám ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík.

Deník N si proto s pomocí zákona o svobodném přístupu k informacím vyžádal Zemanův pracovní program pro tento den a současně chtěla redakce vědět, z jakého důvodu se akce nezúčastnil.

„Prezident republiky se nezúčastnil piety v Lidicích, neboť se 12. června připravoval

Blahopřejeme, máte dobré přátele!

dr.stehlikova@... vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud nabídku ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Miloš Zeman

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější