Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Ukrajinské děti chtěly poděkovat za přijetí v Česku. Nenávistné komentáře přiměly rodiče akci zrušit

Češi se zapojili do pomoci ukrajinským rodinám s dětmi (snímek pochází z Kongresového centra Praha). Existuje ale i velmi hlasitá skupina kritiků. Foto: Deník N
Češi se zapojili do pomoci ukrajinským rodinám s dětmi (snímek pochází z Kongresového centra Praha). Existuje ale i velmi hlasitá skupina kritiků. Foto: Deník N

Už podruhé v krátké době se v Česku s využitím síly sociálních sítí prosadili kritici pomoci Ukrajině. Po zakrytí billboardu v Hradci Králové zrušila skupina ukrajinských rodin v Benešově akci, na níž chtěly děti poděkovat za přijetí v Česku. Za důvod označují obavu o své potomky po nenávistných komentářích na internetu.

Nacvičený taneční a hudební program. Připravené porce boršče a ukrajinských vareniků. Třicítka dětí připravených pomoci s úklidem části Benešova na výraz poděkování za přijetí a nabídnutí útočiště, zatímco na Ukrajinu útočí a pětinu jí okupuje ruská armáda.

Město Benešov na svém facebookovém profilu potvrdilo, že setkání s benešovskými občany mělo probíhat na Masarykově náměstí v sobotu od 10.30 hodin a že akci zrušili pořadatelé „z důvodu řady negativních komentářů, které na sociálních sítích reagovaly na pozvánku“. Případu si už v pátek povšiml regionální benešovský Deník.

O zrušení na svém facebookovém profilu informoval spolek Cizinec není otrok, který vznikl v roce 2020. Založili ho tři Ukrajinci, kteří v Česku pomáhali svým krajanům s pracovními záležitostmi.

Rodiče s dětmi podle spolku „jako poděkování za pomoc Ukrajině nacvičili pestrý taneční a muzikální program“, ale pak „odmítli

Blahopřejeme, máte dobré přátele!

neprebudeny@... vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud nabídku ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Válka na Ukrajině

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější