Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Další vítězství pro nedůvěru

Ilustrace: Adobe Stock
Ilustrace: Adobe Stock

Komentář Ondřeje Štindla: Čím dál více to vypadá, že v téhle zemi není moudré prezentovat se jako partaj, která začne dělat politiku nově, lépe a kvalifikovaně. Nosí to smůlu. Pokračuje to vstupem do vlády, dále pak pořádným skandálem, pohoršením a výsměchem publika, výmluvami, někdy nejapnými, a posléze už jen hořkou vzpomínkou.

V české politice vypukla další velká korupční kauza. Dlouhou dobu tady po nich existovala pochopitelná poptávka, živená frustrací z toho, že určitému typu lidí projde všechno. Po „velké protikorupční revoluci“ (termín politického komentátora Bohumila Doležala), která následovala po pádu vlády Petra Nečase v roce 2013, se ale už průběh tuzemských korupčních kauz jaksi ustálil. Policie někam naběhne, cosi oznámí. Postižení ne zrovna přesvědčivě dementují, zapletení se někdy až groteskním způsobem vykrucují (viz nyní ministr Petr Gazdík a jeho podivný výklad termínu „dovolená“ v rozhovoru s Deníkem N).

Média vstoupí s policií do jaksi symbiotického vztahu, obsáhle citují z policejních usnesení, občas třeba taky z odposlechů (na to v tomhle případě zatím došlo jen v malé míře), objevují se i barvité detaily ze života „zločinecké skupiny“, společný zpěv písně Colorado od kapely Kabát atd. Potom se čeká. Pak to nějak dopadne.

K politickým dopadům

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza Dozimetr

Názor

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější