Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Odborář Středula už sbírá peníze na prezidentskou kampaň. Mezi prvními přispěl bývalý ministr vnitra

Josef Středula sbírá kromě podpisů i první peníze na kampaň. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Josef Středula sbírá kromě podpisů i první peníze na kampaň. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Odborový předák Josef Středula otevřel transparentní účet, ze kterého chce financovat svou prezidentskou kampaň. Zatím největší částkou mu přispěl bývalý ministr vnitra Martin Pecina. Šéf spolku Společně pro lidi, který má kampaň zastřešovat, stále působí v uskupení Přátelé Miloše Zemana.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Středula oznámil kandidaturu na Hrad na začátku května krátce poté, co mu svoji podporu vyjádřil současný prezident Miloš Zeman. K tomu, aby se mohl o hlasy lidí ucházet, potřebuje nasbírat padesát tisíc podpisů.

A stejně tak potřebuje získat peníze na kampaň, k čemuž mu má dopomoci spolek s názvem Společně pro lidi. Ten vznikl už v říjnu loňského roku a u jeho zrodu stál dlouholetý hradní protokolář Miroslav Sklenář, který se letos v květnu oficiálně stal jeho předsedou a otevřel transparentní účet u Fio banky. Účet má sloužit k nasbírání potřebné finanční podpory pro prezidentského kandidáta Středulu.

Mezi prvními sponzory se objevil například

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Volby prezidenta ČR

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější