Deník N

Notes: Chapadla ruské chobotničky ovíjejí Prahu a my se ptáme, jestli zpřísňovat získávání zbrojního pasu

Deník N – ilustrační foto
Deník N – ilustrační foto
Deník N zajišťuje fotografie za podpory Megapixel.cz.

Středeční události vybírá a servíruje Ivan Adamovič.

U NÁS

O tom, že Rusové pronajímají nezákonně v Praze třetím stranám státní byty, které měly sloužit pouze diplomatickému sboru, jsme již psali. Jak je ale možné, že to všechno prochází Alexandru Těrentěvovi, který v Praze předvádí vskutku mafiánské praktiky? Deník N zjistil, že přes Těrentěvovu ženu vedou nitky známostí až do nejvyšších pater ruské politiky. Tak proto. S případem souvisí také střelba na Letné.

Václav Klaus jr. dobře odpozoroval metodu Miloše Zemana, jak být viděn a slyšen. Stačí říct něco společensky nepřijatelného. Třeba přirovnat rozhodování o GDPR k transportu Židů. Výrokem se bude zabývat poslanecký klub, již nyní ho ale řada lidí odsuzuje.

Na magnetofonu znamená FF rychlé převíjení, v lékařství to je znak fyziologické funkce, v oboru dopravy znamená FF duo Faltýnekƒ–Feranec. Oba se angažují ve státních zakázkách v této oblasti a již v roce 2017 to bylo docela podivné, když České dráhy kupovaly za nevýhodných okolností firmu Chaps. Momentálně policie zajišťuje důkazy kvůli tendru firmy Kapsch, proskenovány byly i mobily pánů FF.

V delegaci Andreje Babiše v Bílém domě nechyběl ani česko-americký lobbista Alexander Braun. Kdo to vlastně je? Tento vlivný a oceňovaný stratég se sídlem ve Washingtonu již v roce 2008 pomáhal ČSSD s krajskými volbami a poté přešel do služeb Andreje Babiše, na úspěchu ANO má zřejmě jeho poradenství značný podíl.

Do Prahy denně dojíždí přes 300 000 automobilů. Jak řešit dopravní situaci, o tom jsme hovořili s náměstkem pro dopravu Adamem Scheinherrem. Záměrem je kultivovat magistrálu, budovat velkokapacitní parkoviště na kraji města, dobudovat okruhy… A když zůstaneme nohama na zemi, alespoň postavit novou lávku v Troji.

Aféra Boeing. Dva spadlé letouny stejného typu v rozmezí několika měsíců, to znamená pro amerického výrobce letadel pořádný malér. Každou hodinou ubývá zemí, kde mohou létat. Ve Spojených státech šel prezident Trump i proti postoji úřadu pro letectví.

JEŠTE U NÁS

Diplom z americké elitní školy může brzy mít hodnotu diplomu z plzeňských práv. Amerikou otřásá skandál – provalilo se, že učitelé za vysoké peníze organizovaně upravují dětem bohatých rodičů výsledky. Za 8 milionů korun mohou jméno vaší dcery falešně vložit do špičkového fotbalového týmu, aniž by holka

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Notes

V tomto okamžiku nejčtenější