Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Praha chce rozšířit „chodníček smrti“ u hlavního nádraží, v plánu je i podchod na Žižkov

Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Pražský magistrát plánuje chodcům zpříjemnit cestu z hlavního nádraží na Vinohrady. Nebezpečný chodník podél magistrály se podle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra alespoň o metr rozšíří. Později má v místě vzniknout lávka a také podchod na Žižkov.

Na úzký chodníček podél Legerovy ulice se vejde jen jeden člověk. Když se s někým míjí, musí někdo z nich vstoupit do silnice. Turisté s kufrem mají situaci ještě horší. Problém, na který místní léta upozorňují, se chystá řešit nové vedení města.

„Přistoupili jsme k tomu, že v daném úseku rozšíříme chodník. Jízdní pruhy tam mají 3,5 metru, možná ještě víc. Když od každého vezmeme 30 centimetrů, tak jsme na metru a už tam bude trochu důstojnější cesta,“ řekl Scheinherr Deníku N.

Rozšíření chodníku bude mít na starosti Technická správa komunikací (TSK). Podle náměstka musí zařídit, aby se poté v místě nezhoršila dopravní situace.

Jak přesně bude chodník široký, zatím není jasné. „Jedná se o akci Vrchlického sady – pěší propojení, na které TSK intenzivně pracuje. Připravujeme podklady možných řešení uličního prostoru, které v návrhu předložíme v nejbližší možné době panu náměstkovi pro dopravu k dalšímu projednání,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

„To, že přidáme k chodníku metr nebo metr a půl, bude jen

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Doprava

Praha

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější