Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Směr vyhraje slovenské předčasné volby

Podnikatel Kyselý na Hradě zapíral své jméno. S Mynářem ho pojí byznysové vazby i odposlechy z kauzy Vidkun

Olomoucký podnikatel Ivan Kyselý kdysi s Mynářem podnikal. Čilé styky ale udržují dál. Foto: Zdislava Pokorná, Deník N
Olomoucký podnikatel Ivan Kyselý kdysi s Mynářem podnikal. Čilé styky ale udržují dál. Foto: Zdislava Pokorná, Deník N

„Kdo jsem? Jak jste mi řekla? To jste se spletla, já to jméno neznám,“ zapíral při odchodu z Hradu svou totožnost olomoucký podnikatel Ivan Kyselý, který je nepravomocně odsouzený v kauze Vidkun. Když jej pak reportérka Deníku N zastihla před jeho domem v centru Olomouce, svou identitu už nezapřel, odpovídat na dotazy ale nechtěl. Kyselý je přitom častým hostem na Pražském hradě. Vysvětlujeme, jaké byznysové vazby pojily Kyselého s kancléřem Vratislavem Mynářem.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Olomoucký podnikatel Ivan Kyselý, který je známý především kvůli přátelským vazbám na někdejšího ministra vnitra z ODS Ivana Langera a nepravomocnému odsouzení v kauze Vidkun, zjevně zůstává v čilém kontaktu s kancléřem Vratislavem Mynářem. V průběhu května přijel na Hrad nejméně dvakrát, nejprve 18. května ještě s jedním mužem v šedém porsche, podruhé přišel sám pěšky 26. května.

Když Kyselý z Hradu odcházel, oslovila jsem ho s dotazy, zda a proč se sešel s Mynářem. On však reagoval tvrzením, že není Ivan Kyselý.

„Kdo jsem? Jak jste mi řekla? To jste se spletla, já to jméno neznám,“ odpověděl muž a zrychlil krok směrem ven z Hradu. Ujistila jsem ho, že je Ivan Kyselý, on si ale trval na svém: „Ne, ne, to nejsem já.“ Na dotaz, kdo tedy je, reagoval zamítavě. „Co je vám po tom,“ odpověděl pouze. Na další otázky už nereagoval, vzal si do ruky telefon, do kterého si postěžoval, že ho na Hradě otravují novináři.

Olomoucký podnikatel Kyselý tvrdí, že není Ivan Kyselý, a rychlým krokem opouští areál Hradu. Foto: Zdislava Pokorná, Deník N

O týden později jsem se proto vydala do Olomouce

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Hradní schůzky

Miloš Zeman

Zákulisí moci

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější