Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Mírové“ organizace cílí na školáky i uprchlíky, vazby na korejskou sektu zamlčují

"Mírové" setkání HWPL v centru Prahy. Foto: Michal Tomeš, Deník N
„Mírové“ setkání HWPL v centru Prahy. Foto: Michal Tomeš, Deník N

„Mírové“ organizace napojené na kontroverzní jihokorejskou církev Sinčchondži jsou v Česku aktivní ve školním a studentském prostředí. Angažují se i v pomoci ukrajinským uprchlíkům. Své vazby na náboženskou skupinu však nezmiňují.

„Výstava Síla mého hlasu má prostřednictvím dobových fotografií i jedinečných uměleckých děl návštěvníkům připomenout, že hlas každého z nás má sílu změnit naši budoucnost k lepšímu,“ stojí na stránkách pražského Gymnázia Elišky Krásnohorské.

Výstava se do školy v první půli května na týden přesunula ze Senátu, kde se konala pod záštitou jeho člena Josefa Klementa (KDU-ČSL). Ten už předminulý týden Deníku N řekl, že pořádající organizace HWPL (zkratka pro Heavenly Culture, World Peace, Restoration of Light, v češtině Nebeská kultura, světový mír, obnova světla) mu neposkytla žádné informace o svém pozadí – mimo jiné o tom, že je spjata se Sinčchondži. Tu například Česká biskupská konference označuje za sektu.

Zástupci HWPL personální propojení s touto církví nezmínili ani při besedě se studenty na zmíněném gymnáziu. „Řekli nám jen, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější