Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

S Nejedlým nemluvil, jen s jeho asistentkou. Co řešil ministr Blažek šest hodin na Hradě?

Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) je na Hradě poměrně častým hostem. V květnu se v prezidentské kanceláři zúčastnil nejméně dvou schůzek, které trvaly celkem šest hodin. Blažek tvrdí, že jednal pouze s kancléřem Vratislavem Mynářem. V době jeho schůzek byl přitom na Hradě i prezidentův poradce Martin Nejedlý, jehož asistentka ministra do kanceláří pokaždé doprovázela. Kromě toho v květnu na Hrad dorazil i Blažkův náměstek Petr Dohnal. S kým se tam setkal, odmítl sdělit.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Končí první květnový pracovní den a přesně v pět hodin odpoledne přijíždí na Hrad černá limuzína s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS). Vůz s majáčkem na druhém nádvoří zajíždí přímo do takzvaného prezidentského tunelu, kde obvykle parkují vozy prezidenta Miloše Zemana a první dámy. Z průjezdu, který významné pasažéry chrání před zraky zvědavců, vchází ministr přímo do hradních kanceláří. Blažkův řidič i ochranka zůstávají na místě a nervózně se rozhlíží, jestli je přes prosklená vrata prezidentského tunelu někdo neuvidí.

Ministrova limuzína přijela do prezidentského tunelu. Foto: Zdislava Pokorná, Deník N

Prezident v tu chvíli na Hradě není, což Deníku N potvrdily dva dobře informované zdroje. Navíc v tunelu nestojí prezidentská limuzína ani Zemanova ochranka, což by přítomnost hlavy státu signalizovalo. Za kým tedy mohl ministr jít?

Na Hradě právě pobývá

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

patak1@... vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Hradní schůzky

Miloš Zeman

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější