Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Vyzkoušejte si práci s grafickými tablety

Láká vás svět plný fantazie? Chcete se dozvědět více o ilustraci? Rádi byste si vyzkoušeli práci na grafickém tabletu?

Pokud je alespoň jedna z vašich odpovědí ano, pak navštivte Wacom Experience Centre v pražských Holešovicích. Najdete zde kompletní portfolio produktů Wacom, které si můžete zdarma vyzkoušet, setkáte se specialisty a profesionály z oboru, kteří vám poradí nejen s výběrem, ale podělí se s vámi i o praktické rady, tipy a triky.

Čtěte také:
Jak na focení v zimě
Full Frame vs APS-C aneb na velikosti záleží
Jak fotit iPhonem
Netradiční fotografické techniky v přírodě

Propojené světy

Svět fotografie, videa i grafiky je v dnešní době již natolik propojen, že je mnohdy těžké určit hranici, kde jedno končí a druhé začíná. Všechny přístroje umí fotit ve vysokém rozlišení, stejně tak i natáčet špičková videa. Současně jsou fotoaparáty, kamery i smartphony vybaveny množstvím filtrů a editačních nástrojů pro rychlou a okamžitou úpravu obrazových dat. Není již ničím výjimečným, že můžete upravovat fotky a videa přímo ve fotomobilu či fotoaparátu. Profesionálové k tomu ale přistupují přeci jen trochu jinak…

Jestli chcete řešit postproces zodpovědně, neobejdete se bez příslušných nástrojů a postupů. Vedle množství software na zpracování obrazu vám mohou pomoci také hardwarové nástroje, které práci mnohdy výrazně urychlí a zefektivní. Typickým příkladem jsou grafické tablety Wacom.

Není to jen o kreslení

Grafický tablet mi otevřel dveře do úplně nového světa. Kombinování fotografie a grafiky/ilustrace mi přijde jako ideální médium, které kloubí realitu a fantazii. Grafický tablet ale určitě není jen pro kreslení. Mně osobně je sympatické používat pero jako myš i při některých dalších aktivitách – animaci, úpravě fotek apod. Ruka není tolik v křeči, jako když drží myš a pohyby perem jsou určitě přesnější,“ říká ilustrátorka a ambasadorka firmy Megapixel, Eliška Podzimková.

Přijďte si tablety Wacom vyzkoušet na vlastní kůži!

Video: https://www.youtube.com/watch?time_continue=43&v=6Yx3nA20U5U

Proč navštívit Wacom Experience Centre:

  1. Najdete zde kompletní portfolio produktů Wacom na jednom místě.
  2. Získáte možnost vyzkoušet si práci s nimi na programech Adobe (Photoshop, Elements, Lightroom) na vlastní kůži.
  3. Setkáte se se specialisty, kteří vám ochotně poradí s výběrem toho nejvhodnějšího produktu pro vás a podělí se s vámi o praktické zkušenosti.
  4. V rámci speciálních kurzů a workshopů si osvojíte práci s tablety pod vedením uznávaných profesionálů z oblasti grafiky a ilustrace

 

Autor: Anna Poledňáková

Inzerce, Věda

V tomto okamžiku nejčtenější