Podomácku vyrobený sunar a vybrakované obchody. Amerika se potýká s nedostatkem kojenecké výživy

Americké mámy si vyměňují tipy, jak namíchat vlastní kojeneckou výživu nebo přejít na jinou, která v obchodech zrovna je. Některé jezdí i hodiny do vzdálených obchodů, protože tam zrovna dovezli to, co už z dob Československa známe jako sunar. A prezident USA povolává vojenská letadla k dopravě sušeného mléka ze zahraničí.
Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.
Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.
Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.
Ty situace dobře znají rodiče, kteří potřebovali umělé mléko pro svoje děti během života v socialistickém Československu a nedokázali ho sehnat. Američanky ale nic takového dosud nezažily. V obchodech, kam si běžně chodí koupit kojeneckou výživu pro svoje miminka, na ně stále častěji čekají jen prázdné regály.
V Americe došel sunar.
Situace je tak vážná, že americký prezident Joe Biden spustil platnost zákona, který se v USA používá v situacích, kdy je ohrožena bezpečnost země. Ten vyčleňuje 28 milionů dolarů, téměř 700 milionů korun, na urychlenou výrobu kojeneckého mléka a povolává vojenská letadla, aby