Deník N

Zrušení ostravské organizace SPD tamní členy zklamalo. Chtěli jsme jen víc peněz a demokracie, říkají

Vedení SPD. Foto: ČTK
Vedení SPD. Foto: ČTK
Deník N zajišťuje fotografie za podpory Megapixel.cz.

Poté, co vedení SPD zničehonic zrušilo organizaci v Moravskoslezském kraji, ztrácejí k němu někteří tamní členové důvěru. Někteří z nich údajně zvažují, že si založí vlastní politické hnutí.

Rozepře v hnutí SPD v Moravskoslezském kraji pokračují. Vedení hnutí SPD pověřilo ke konci února koordinátory, kteří mají založit novou krajskou organizaci namísto původní, již před časem hnutí zrušilo. SPD to oznámilo na svém facebooku s tím, že se nebudou vracet k „pořádkům“, které zavedl bývalý předseda regionálního klubu Lubomír Volný.

Poslanci z Moravskoslezského kraje nedostali nabídku, aby do nově vznikající organizace vstoupili. Koordinátorka Irena Bláhová to serveru iRozhlas.cz vysvětlila tím, že zatím neoslovili všechny, protože jim bývalé vedení SPD v Moravskoslezském kraji odmítá poskytnout seznamy členů.

S tím ale nesouhlasí poslankyně Ivana Nevludová. Deníku N sdělila, že veškeré potřebné dokumenty již poslali pražskému vedení SPD. „Nová krajská koordinátorka se měla pro iRozhlas vyslovit s tím, že seznamy zadržuji, a z toho důvodu nás nemohou oslovit. Toto se nezakládá na pravdě. První kontakt ze strany nových koordinátorů proběhl již 23. února, kdy nám zaslali první e-mail o tom, že kraj koordinují. To znamená, že

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

V tomto okamžiku nejčtenější