Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Alternativní divadla: Zaseknout se u televize nebo s pivem u počítače?

Burgán od Handa Gote vypráví o obyčejných lidech z generace X. Foto: Martin Špelda
Burgán od Handa Gote vypráví o obyčejných lidech z generace X. Foto: Martin Špelda

Co je ještě divácky únosné? A je na tom lépe generace, která se zasekla u televize, nebo ta, která má stejný zásek u obrazovek počítačů? Burgán od Handa Gote a Luna od Televize Estráda, dvě nové inscenace alternativních divadelních scén, více či méně zábavně tematizují problémy generací X a Y.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Minulý týden nabídl fanouškům alternativního divadla premiéry dvou inscenací, které spíše než na klasickou činohru sázejí na hru s formou a jazykem. Šlo o Burgán etablované umělecké skupiny Handa Gote a Luna studentů pražské umělecké školy prezentující se pod značkou fiktivního univerza Televize Estráda. Krom experimentálních přístupů mají v podstatě i společné téma. Každé jinak zpracovává problémy jedné generace.

Upomínkové předměty z prarodičovských kůlen

Aktuální rezidentní soubor Alfredu ve dvoře Handa Gote Research & Development přišel s novou inscenací Burgán. Název odkazuje ke krajovému označení pro řepu a hned v úvodu je

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Divadlo

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější