Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Jak zabráním, aby mi sahal do vlasů?“ Škola stahuje z výuky docenta, studentky si na něj stěžovaly roky

Katedra pedagogiky a psychologie, kde docent Jedlička učil, sídlí v nové budově G Technické univerzity v Liberci. Foto: Archiv TUL
Katedra pedagogiky a psychologie, kde docent Jedlička učil, sídlí v nové budově G Technické univerzity v Liberci. Foto: Archiv TUL

Desítky stížností na chování docenta Richarda Jedličky vůči studentům a studentkám aktuálně řeší vedení Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci. Podle řady svědectví Jedlička studenty a studentky na hodinách ponižoval, nevhodně komentoval jejich vzhled a intelekt a podle některých stížností na ně i nevhodně sahal. Děkan fakulty Jedličku zbavil výuky, aby nepřicházel do kontaktu se studenty, než se kauza prošetří. Sám pedagog odmítá, že by jeho chování mělo sexuální podtext.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Studenti a především studentky pedagogiky na Technické univerzitě v Liberci (TUL) si na chování vyučujícího Richarda Jedličky stěžovali více než deset let. Vyplývá to z oficiálních hodnocení výuky. Takzvané ankety studenti vyplňují jako zpětnou vazbu po absolvování konkrétního předmětu. Deník N má tato hodnocení k dispozici, stejně jako výpovědi některých studentek.

„Pan docent má během svých přednášek a cvičení permanentní potřebu studenty shazovat a ponižovat… Kapitolou samou o sobě je pak vyhraněnost pana docenta vůči studentkám, které shledá atraktivní. To potom daná studentka cvičení co cvičení poslouchá eroticky zabarvené vtipy, sexuální narážky a může se také například dozvědět od pana docenta jeho osobní hodnocení jejího poprsí,“ napsal student v hodnocení předmětu Pedagogická psychologie pro základní školy v akademickém roce 2014/2015.

„Docent Jedlička je bezesporu vzdělaný člověk, ovšem jeho chování je často buranské – studentky při hodinách vyloženě

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější