Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Nový kabaret 420PEOPLE odhání lockdownové deprese

Luxusní kabaret Poprvé a naposledy je dílem souboru 420PEOPLE. Foto: Vojtěch Brtnický, 420PEOPLE
Luxusní kabaret Poprvé a naposledy je dílem souboru 420PEOPLE. Foto: Vojtěch Brtnický, 420PEOPLE

Hospody, bary a kavárny jsou zavřené. Platí zákaz tance a zpěvu. Je to období, na které byste rádi zapomněli? Taneční skupina 420PEOPLE vám ho moc ráda připomene. Není ale nutné obávat se opětovného propadu do lockdownových depresí. Kabaret Poprvé a naposledy všechny starosti vyhání divokými hity 60. a 70. let a tanečními čísly číšníků v jejich uzavřené tančírně.

Sál Slévárna pražské La Fabriky se k příležitosti uvedení nové performance Poprvé a naposledy proměnil ve velmi luxusní kabaret. U vchodu do sálu diváky vítá muž s nákresem zasedacího pořádku, který zamezuje zmatku v hledání místa k sezení. Hlediště totiž není uspořádáno do klasického kukátkového typu.

V rámci navození atmosféry mimořádné události jsou místa pro diváky rozestavena kolem hracího prostoru ze tří stran po několika řadách. V těch prvních na příchozí čekají malé stolky s vychlazenou lahví šampaňského či prosecca, za nimi barové stolky a pár sedadel bez stolů. Vše osvětlené vkusnými elektrickými svíčkami v bílých stínítkách.

Performeři, uklízečka a hasič

Hrací prostor, který pevně definuje pouze uspořádání hlediště, je až na pár ledabyle rozesetých stolků prázdný. V zadní části stojí vyvýšené pódium s bicí soupravou a elektrickými klávesami. Za nimi svítí velké obrazovky, na kterých je před začátkem promítán název představení a účast či neúčast jednotlivých diváků.

Na levé straně pod nápisem „přišli“ a na pravé pod nápisem „nepřišli“ se v nekonečné smyčce během premiéry objevovala jména VIP hostů, kteří opravdu zanedlouho zaplnili sál. S přibývajícími diváky prostor víří i 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Divadlo

Tanec

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější