Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Trump chtěl podvést americký lid, tvrdí komise Sněmovny reprezentantů. „Máme dost důkazů ho obvinit“

Republikáni Liz Cheneyová, místopředsedkyně vyšetřující sněmovní komise, a Donald Trump, bývalý prezident USA. Foto: Kongres USA a Gage Skidmore, Flickr
Republikáni Liz Cheneyová, místopředsedkyně vyšetřující sněmovní komise, a Donald Trump, bývalý prezident USA. Foto: Kongres USA a Gage Skidmore, Flickr

Bývalý prezident USA podle sněmovní komise mařil výsledek prezidentských voleb a spolu se svým týmem organizoval spiknutí, aby se udržel v Bílém domě.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Donald Trump chtěl tak moc zůstat ve vedení Spojených států, že se odhodlal ke spiknutí, jež mělo za cíl ho v Bílém domě udržet i přesto, že nevyhrál v prezidentských volbách. K takovému závěru dospěla podle své místopředsedkyně komise Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu vyšetřující loňský útok na Kapitol, který byl vyvrcholením Trumpových konspiračních snah.

Sněmovní komise má podle vyjádření jejího vedení dostatek důkazů, aby mohla doporučit obvinit bývalého prezidenta Donalda Trumpa z trestného činu maření jednání Kongresu a spiknutí s cílem podvést americký lid.

„Je naprosto zřetelné, že prezident Trump i řada lidí kolem něj věděli, že to, co dělají, je

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Americké volby

Donald Trump

USA

Útok na Kapitol

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější