Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Od léta nepřijede ani metrák ruského uhlí. Co to bude znamenat pro Evropu a kde to zabolí Moskvu?

Bez ruského uhlí se Evropská unie obejde. Embargo na jeho dovoz Moskvu ale potrápí jen zčásti. Ilustrační foto: Pixabay
Bez ruského uhlí se Evropská unie obejde. Embargo na jeho dovoz Moskvu ale potrápí jen zčásti. Ilustrační foto: Pixabay

Státy Evropské unie se v pátek shodly na pátém balíku sankcí vůči Rusku. Mezi novými opatřeními je zákaz dovozu ruského uhlí, který je podle unijních politiků klíčový. Přijde ale až za několik měsíců. Analyzujeme, co tento krok bude znamenat pro režim Vladimira Putina. Ten může místo evropských najít jiné odběratele, přesto může na embargu zčásti tratit.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Na masakr způsobený Rusy v ukrajinské Buči rychle zareagujeme zpřísněním sankcí, slibovali už předminulý víkend unijní politici. Evropská komise proto minulé úterý navrhla nová omezení obchodu s Ruskem, která měli zástupci členských států obratem schválit den nato. Jenže velvyslanci při EU se celé dva dny na detailech opatření nedokázali shodnout. Výsledek proto přišel až v pátek. Důvod? Spory o 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Energie

Ruská válka na Ukrajině

Sankce proti Rusku

TOP

Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější