Deník N

Nejsme suchaři, umíme se bavit, hájí Vondráčkovo pěvecké číslo spolustraníci. Komunisté nechtějí řešit „pitomosti“

Předseda Sněmovny Radek Vondráček a poslanec Miloslav Janulík. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Předseda Sněmovny Radek Vondráček a poslanec Miloslav Janulík. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Pozici šéfa Sněmovny Radka Vondráčka jeho předloňské hudební vystoupení na předsednickém pultu pravděpodobně neohrozí. TOP 09 a ODS ho sice vyzvaly k rezignaci, ale jeho spolustraníci jsou mnohem smířlivější. Podle Martina Kolovratníka Vondráčkův výstup ukazuje lidskost hnutí ANO a to, že se jeho členové dokážou bavit.

Server Seznam Zprávy dnes ráno informoval, že Vondráček v říjnu 2017 (poslanec působil do 26. října jako první místopředseda Sněmovny) po oslavách volebního úspěchu ANO zpíval a tančil na předsednickém pultu.

„Budu rád, když zopakujeme ještě nějaké hudební vystoupení. Já mám jeden sen. Chtěl bych, kdybych tam dostal krojované lidi, folklorní sdružení. Já doufám, že si ještě ve Sněmovně zazpívám,“ řekl serveru. Upřesnil, že k vystoupení došlo během rekonstrukce sálu, a proto se tehdy domluvil se spolustraníkem Miloslavem Janulíkem, že si tam krátce zahrají.

„Já myslím, že to tomu sálu jen prospělo, že v Lucerně si zahraje kdekdo a tady si zase tolik lidí možnost zahrát nemá,“ dodal.

Dnes už tak sdílný nebyl. Dopoledne byl z jednání Sněmovny omluvený a na žádosti o vyjádření neodpovídal. Na Facebooku pouze zveřejnil, že děkuje za připomenutí akce, kdy zahráli tři písničky. Janulík dnes odmítl své pěvecké číslo komentovat, při dotazech pouze odmítavě kroutil hlavou a odcházel.

Opoziční strany už tolik pochopení pro jeho číslo neměly. Bývalá předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS) uvedla, že je Vondráčkovým chováním otřesená. Politik ANO podle ní nepochopil rozdíl mezi zábavním podnikem a institucí sloužící k demokratickému hlasování, proto chce, aby rezignoval. Poslanecký klub ODS podle ní bude iniciovat jednání Sněmovny k tomuto bodu.

Vondráčkovu rezignaci požaduje také TOP 09. „Místo aby se omluvil a ukázal sebereflexi, tak se ještě hrdě hlásí k tomu svému činu, vymlouvá se na rekonstrukci sálu a to, že v té době nebyl ani předsedou Sněmovny,“ zdůvodnila svůj požadavek místopředsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová.

Smířlivější byl odcházející předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík. Sám totiž před lety ve Sněmovně

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Nezařazené

V tomto okamžiku nejčtenější