Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Babiš i bývalá manažerka Čapího hnízda musí k soudu. „Snad bude dav konečně spokojený,“ říká obžalovaná Nagyová

Premiér Andrej Babiš. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Premiér Andrej Babiš. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) a někdejší manažerka Farmy Čapí hnízdo Jana Nagyová půjdou k soudu. Státní zástupce Jaroslav Šaroch je v pondělí oba obžaloval.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Státní zástupce obžaloval bývalého premiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a bývalou manažerku Janu Nagyovou.

„Městské státní zastupitelství v Praze podalo dne 21. března 2022 obžalobu na dvě fyzické osoby ve věci v mediálním prostoru označované jako ‚kauza Čapí hnízdo‘,“ napsal Deníku N mluvčí státního zastupitelství Aleš Cimbala.

Nagyová je obžalovaná z toho, že se přímo dopustila dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie. Babiš pak čelí obžalobě z toho, že

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

patak1@... vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Kauza Čapí hnízdo

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější