Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Polčák chce provizi za pomoc s odškodněním za Vrbětice jen pro „kolegy“. Nikdo neví, kdo to je

Stanislav Polčák. Foto: ČTK
Stanislav Polčák. Foto: ČTK

Europoslanec a místopředseda STAN Stanislav Polčák se vzdal provize od obcí, kterým měl pomoci se získáním odškodnění za následky výbuchů ve Vrběticích. Odměnu chce jen pro „kolegy“. Starostové obcí ale upozorňují na to, že smlouvu mají pouze s Polčákem, a jen on tedy může peníze fakturovat. S jinými advokáty prý nejednali.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Polčák žádal provizi od obcí, kterým pomáhal získat odškodnění v řádu desítek až stovek milionů za následky výbuchů ve Vrběticích. Sám chtěl jako advokát inkasovat jako odměnu 2,5 % z celé sumy pro obce (zhruba 309 milionů korun), tedy 7,75 milionu korun.

Poté, co na kauzu upozornil server Seznam Zprávy, se europoslanec provize vzdal, byť nadále tvrdí, že šlo o právní služby. Případ má ale ještě jeden háček.

„Jako politik se své části odměny zříkám. Se starosty jsme se už domluvili, že bude uhrazena jen práce mých kolegů. Všem starostům zároveň děkuji za jejich veřejnou podporu mé práci a práci mých kolegů,“ napsal Polčák na Twitteru.

Je ovšem otázkou, kdo

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza Vrbětice

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější