Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Podpořte iniciativu Svobodu Ukrajině!

Pomoc, má-li být co nejúčinnější, musí přijít RYCHLE a mířit PŘÍMO tam, kde je jí nejvíc zapotřebí. Proto podpořte iniciativu Svobodu Ukrajině!

Provolání iniciativy Svobodu Ukrajině

Není nám lhostejný osud obyvatel Ukrajiny, kteří už několik dní čelí bezprecedentnímu útoku ruských vojsk. Podpořte iniciativu Svobodu Ukrajině!

Na Ukrajině zuří plnohodnotná válka a v ní se beze zbraně nikdo neubrání,“ říká Jevhen Perebyjnis, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Ukrajiny v České republice. „Vážíme si každé pomoci, ale to, co nám teď chybí ze všeho nejvíc, jsou zbraně, helmy, neprůstřelné vesty a další ochranné prostředky,“ doplňuje.

Autoři výzvy vyzývají občany a instituce, kteří se chtějí k výzvě připojit a podpořit tak českou vládu v jejím úsilí o legitimní pomoc při zajišťování prostředků pro obranu Ukrajiny před útočníky, aby tak učinili na webové stránce iniciativy na adrese www.svoboduukrajine.cz.

Sbírku Velvyslanectví Ukrajiny v České republice určenou na bezprostřední nákupy materiálního vybavení k obraně na území války, tedy na nákup zbraní, ochranných prostředků a dalších pomůcek pro bojující obránce Ukrajiny, lze podpořit příspěvkem na účtu 304452700/0300 (pro platby v korunách). Více na www.supportukraine.cz

Sbírka pořádaná Charitou České republiky je určena na humanitární pomoc válkou postiženým občanům Ukrajiny. Číslo sbírkového účtu je 55660022/0800, variabilní symbol 104. Více na https://svet.charita.cz/podporte-nas-hprs/charita-pro-ukrajinu/.

Výzvu mimo jiné dosud podpořili

Filip Neusser, předseda Národní sportovní agentury

Petr Koblic, prezident Evropské federace burz

Jan Hasenöhrl, ředitel ČNSO

prof. Jaromír Astl, otorinolaryngolog

Jan Sýkora, spolumajitel Wood & Company

Tomáš Petříček, bývalý ministr zahraničí ČR

Petr Kolář, diplomat

Jakub Líčka, generální sekretář Charity ČR

Vratislav Janda, prezident České golfové federace

Mirek Topolánek, bývalý premiér ČR

Martin Jan Stránský, neurolog

prof. Andrej Sukop, plastický chirurg

prof. Jan Pirk, kardiochirurg

Ivan Gabal, sociolog

prof. David Netuka, neurochirurg

doc. Rastislav Hromádka, ortoped

prof. Vojtěch Havlas, ortoped

doc. Jan Bláha, anesteziolog

doc. Martin Matoulek, endokrinolog

prof. Libor Paša, ortoped

prof. David Cibula, onkogynekolog

Debata N: Supervolební rok v české politice
Jak moc mohou různé volební strategie rozštěpit vládní koalici a co se může změnit po eurovolbách a krajských a senátních volbách v Česku? Do jaké míry může výsledek letošních trojích voleb ovlivnit zásadní volby do Poslanecké sněmovny příští rok?

Redaktorka Deníku N Markéta Boubínová si do debaty v Knihovně Václava Havla pozvala politoložku Annu Shavit (FSV UK), sociologa Martina Buchtíka (STEM) a redaktora Jana Tvrdoně (Deník N). V úterý 5. března od 19 hodin.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Inzerce, Kultura, Mediální spolupráce

V tomto okamžiku nejčtenější