Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Síť českých hotelů odmítá ubytovávat Rusy. Nejspíš je to diskriminační, upozorňují odborníci

Majitel a provozovatel sítě hotelů a restaurací Lukáš Pytloun. Foto: ČTK
Majitel a provozovatel sítě hotelů a restaurací Lukáš Pytloun. Foto: ČTK

Síť hotelů Pytloun dnes přestala kvůli válce na Ukrajině ubytovávat hosty z Ruska a Běloruska. Podle odborníků na ústavní právo jde pravděpodobně o diskriminaci. Majitel hotelů Deníku N řekl, že případy odpůrců režimu by řešil individuálně.

Vedení Pytloun Hotels ve čtvrtek oznámilo, že s okamžitou platností přestává ve svých více než desíti zařízeních ubytovávat občany Ruska a Běloruska. Zdůvodnilo to nevyprovokovanou ruskou invazí.

„Nikdo z nás by neměl nečinně přihlížet tomu, co se nyní děje na Ukrajině, a toto je jedna z možností, jak se proti ruskému násilí bránit a jak vyjádřit naši podporu Ukrajině. Chceme vyslat jasný signál občanům Ruska a Běloruska, že dokud neskončí nesmyslná vojenská agrese proti svobodné a svrchované Ukrajině, mají u nás dveře zavřené,“ sdělil v tiskové zprávě generální ředitel společnosti Lukáš Pytloun.

Vyzval i další hotely, aby se k iniciativě připojily. „Součástí reakce na vojenskou agresi je také bojkot veškerého ruského a běloruského zboží a surovin v naší síti,“ dodala firma.

„Je mi líto ruských a běloruských občanů, kteří s invazí nesouhlasí. My tímto prohlášením však

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější