Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Ruská agrese: nejde jen o to, co se včera stalo; důležité je i to, co se nestalo

Ruští vojáci na cvičení na polygonu kaspické flotily, únor 2022. Foto: ruské ministerstvo obrany, mil.ru
Ruští vojáci na cvičení na polygonu kaspické flotily, únor 2022. Foto: ruské ministerstvo obrany, mil.ru

Komentář Jana Kudláčka: Rostoucí agrese Ruské federace vůči Ukrajině a Západu, tedy zejména USA, NATO a EU, včera pokročila do další fáze: prezident Putin ve svém obsáhlém projevu vylíčil svůj pohled na sousední zemi i vztahy se Západem a dal rozkaz k uznání a obsazení odtrženeckých území na východní Ukrajině. Možný rozsah kroků, které má na výběr, je však značný; tímto zdaleka neřekl vše a zároveň všem zůstala otevřená cesta ven. Škoda už ale byla napáchána.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Jak Deník N už připomněl, podstatou současné ruské krize není Donbas. A Ukrajina jen do určité míry. Proto ruské uznání a obsazení tzv. DLR a LLR na situaci vlastně moc nemění, a to hned z několika důvodů.

Odtržení

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Ruská válka na Ukrajině

Rusko

Komentáře, Svět

V tomto okamžiku nejčtenější