Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

V Praze se o dopravě přemýšlí zpoza volantu. Teď auta obsadí náplavku, příště třeba Karlův most

Ještě nedávno se tu pořádaly trhy a různá umělecká vystoupení. Teď se z pražské Náplavky načas stala rušná vozovka. Foto: Prokop Vodrážka, Deník N
Ještě nedávno se tu pořádaly trhy a různá umělecká vystoupení. Teď se z pražské Náplavky načas stala rušná vozovka. Foto: Prokop Vodrážka, Deník N

Praha kvůli rekonstrukci zhruba dvousetmetrového tramvajového úseku v úterý uzavřela část Rašínova nábřeží. Aby byla zajištěna průjezdnost, budou automobily několik týdnů jezdit ve speciálním koridoru po náplavce.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Současné vedení bývá kritizováno za svůj procyklistický přístup. Radní pro dopravu Adam Scheinherr je označován za cyklofašistu a ekoteroristu, který pořádá „džihád na auta“. Jenže tato označení nejsou ničím jiným než falešnou nálepkou v kulturní válce o auta v Praze. Válce, kterou nejde vyhrát.

Scheinherr proti této nálepce bojuje. A snaží se zdůrazňovat, že nedává přednost cyklistům před auty. „Nejsem propagátor cyklistické dopravy. Uznávám tu, která je nutná, a té dám preferenci. Mám ale jednu tezi: Za mě nikdy nevznikne cyklopruh, který by nahradil pruh pro auta,“ vysvětloval pro CNN Prima News.

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Doprava

Názor

Praha

Česko, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější