Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Portugalci nepovolili Schillerové vzít na summit fotografa. Do Lisabonu přesto jel, ale zůstal za dveřmi

Alena Schillerová na pracovní cestě v Lisabonu. Foto: Facebook Aleny Schillerové
Alena Schillerová na pracovní cestě v Lisabonu. Foto: Facebook Aleny Schillerové

Portugalsko loni v květnu odmítlo, aby součástí delegace ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) na jednání Ecofinu byl i její fotograf David Šedivý. Důvodem byla mimo jiné pandemická situace, kvůli které se mělo setkání v Lisabonu konat v omezeném formátu. Schillerová fotografa podle zjištění Deníku N vládním speciálem přesto vzala, nesměl však dokumentovat jednání.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Jak Deník N minulý týden upozornil, bývalá ministryně financí Alena Schillerová s sebou na zahraniční výjezdy brala také svého fotografa Davida Šedivého. Ten se cest účastnil, ačkoliv žádný z jeho výstupů z jednání není k nalezení na webu resortu, ale pouze na Schillerové sociálních sítích.

Redakce nyní zjistila, že ministryně fotografa na cesty brala i v době, kdy bylo organizačně náročné českou delegaci do zahraničí vyslat.

Jednání Ecofinu v hlavním městě Portugalska proběhlo loni 21. a 22. května. Portugalské předsednictví kvůli pandemii omezilo velikost jednotlivých výprav. Právě to překazilo plány ministryni Schillerové. Ta podle informací Deníku N

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější