Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Suchar“ Fiala prosazuje agendu, ne sebe. Protivníci na to zatím nenašli recept

Petr Fiala zatím své odpůrce poráží strategií, na kterou nejsou zvyklí. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Petr Fiala zatím své odpůrce poráží strategií, na kterou nejsou zvyklí. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Komentář Jana Moláčka: Po celou dobu, kdy byl v opozici, čelil Petr Fiala kritice kvůli údajnému „nedostatku charismatu“. Nechme stranou, nakolik je oprávněná. Pokud je, pak premiér dokázal tento hendikep proměnit ve svou nejsilnější zbraň. Porazil s ní Babiše, Zemana a teď nejnověji i odpůrce protipandemických opatření. Co je ale nejdůležitější – Fiala nehraje sám na sebe. Je na dobré cestě proměnit atmosféru veřejné diskuse v České republice od vypjatých emocí k věcnému jednání.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Skoro by to už vydalo na společenskou hru – kolik Babišových hlášek z tiskovek a dalších veřejných vystoupení dokážete vylovit z paměti? Čau lidi, best in covid, nebuďte slušnej, řekněte jméno, útok na zboží, ti, kteří měli přijít, nepřišli… Zlidovělo jich nespočítaně, žijí si vlastním životem.

Dobře, a teď si dáme další kolo s Petrem Fialou. Jenže to skončí dříve, než začalo. Kde nic, tu nic…

Ten rozdíl nemůže být větší. Jenže – pro někoho možná překvapivě – pro údajného „suchara“ Fialu vůbec nevyznívá nepříznivě. Pokud budeme počítat body, o které

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Covid-19

Názor

Vláda Petra Fialy

Česko, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější