Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Česká sestra zažila v USA útoky antivaxerů. Do nemocnice nás vodila ochranka, líčí

Česká zdravotní sestra Silvia Sauvé se fotila při práci na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Auburnu v americkém státě Washington. Foto: archiv Silvie Sauvé
Česká zdravotní sestra Silvia Sauvé se fotila při práci na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Auburnu v americkém státě Washington. Foto: archiv Silvie Sauvé

„Pracuju v americkém zdravotnictví dlouho, ale nic takového, co se dělo posledních dvacet měsíců, jsem dosud neviděla,“ říká česká zdravotní sestra Silvia Sauvé. Na vlastní kůži zažila, jak konspirátoři demonstrovali před nemocnicí a vyhrožovali zdravotníkům, že se jim pomstí, pokud nepropustí známého antivaxera. Ten přitom v kómatu bojoval o život.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Město Auburn nedaleko Seattlu je velké asi jako Zlín. Místní nemocnice má na jednotce intenzivní péče šestnáct lůžek a jednou ze sester, které se o pacienty starají, je i Češka Silvia Sauvé. Americkou pandemii covidu-19 tak má posledních dvacet měsíců možnost zažívat doslova z první ruky.

„Všechna lůžka jsou plná. Každý, kdo tu leží, je

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Koronavirus

Očkování

USA

Zdravotnictví

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější