Deník N

Notes: Zemřeli Karl Lagerfeld a Stanislav Milota. Oba byli ztělesněním své doby

V Mnichově proběhla pravidelná bezpečnostní konference a vřelé vztahy tam nepanovaly. Jaromír Soukup je kvůli svým kyperským aktivitám pod velkým tlakem. Andrej Babiš mění strategii a přetváří hnutí ve stranu.

A dále: Karla Šlechtová chce zasednout v Evropském parlamentu. Zemřel velmi okázalý Karl Lagerfeld a velmi neokázalý Stanislav Milota. Z perfektní a čtivé práce svých kolegů vybral a komentuje Petr Koubský.

Příběh dne: Utajená firma Jaromíra Soukupa na Kypru. Obsáhlý investigativní materiál na toto téma jsme jako první v ČR uvedli předevčírem, autorkou je Eliška Hradilková Bártová. Včera jsme přidali informaci, že se touto aktivitou mediálního magnáta zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu. Kauza pokračuje. Jaromír Soukup nás obvinil ze lži, aniž by vyvrátil kteroukoli z informací, jež jsme o něm zveřejnili. Na otázky Deníku N odmítá odpovědět a zdůvodňuje to tím, že „… stejně informace, které vám poskytnu, obrátíte do svého zideologizovaného vidění světa“. Jak uvádíme v redakčním textu, „dál čekáme na Soukupovy konkrétní odpovědi na naše přesně formulované otázky, které by měly objasnit, proč skrytě ovládal kyperskou firmu, přes kterou uskutečnil finanční transakce přesahující půl miliardy korun“.

Letošní Mnichovská bezpečnostní konference se nesla v duchu nesouladu mezi Spojenými státy a Evropou. Představitelům zemí EU a především Angele Merkelové se nelíbí americká obchodní politika, která začala Evropu znevýhodňovat. USA zas Evropany kritizují kvůli jejich smířlivějšímu postoji vůči íránskému režimu. Konferenci rozebírá Kirill Ščeblykin.

Bývalý prorektor Karlovy univerzity Martin Kovář, který se podle etické komise Filozofické fakulty UK dopustil plagiátorství, o svůj profesorský titul pravděpodobně nepřijde, bylo by to bezprecedentní. Názory odborníků shrnuje a nové informace o případu přináší Hana Mazancová.

Někdejší ministryně obrany Karla Šlechtová říká, že by ráda kandidovala do Evropského parlamentu. Andreje Babiše a Miloše Zemana kritizuje tak opatrně, že to vlastně je spíš

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Notes

Nezařazené

V tomto okamžiku nejčtenější