Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Studio N: Kauza Cimický ukázala selhání celého systému

Psychiatr Jan Cimický pokřtil 16. června v Praze knihu amerického lékaře a novináře Atula Gawandy s názvem Komplikace: Chirurgovy poznámky.
Psychiatr Jan Cimický pokřtil 16. června v Praze knihu amerického lékaře a novináře Atula Gawandy s názvem Komplikace: Chirurgovy poznámky.

Přibývá výpovědí žen, které si stěžují na sexuální obtěžování psychiatrem Janem Cimickým. Nebylo to pro ně nic jednoduchého. Odborníci se shodují, že pro oběti je těžké se bránit a riskantní se ozvat. Jak mají pro podobné případy nastavené mechanismy Česká lékařská komora nebo Psychiatrická společnost? A proč ani po letech nic neřeší? Téma pro reportérky Deníku N Dominiku Píhovou a Báru Janákovou.

Nové epizody Studia N najdete každý všední den odpoledne na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a dalších. Sledovat nás můžete také na Instagramu.

Debata N: Sýrie jako neúspěšný projekt Západu?
O situaci v Sýrii a tomu, co k ní vedlo. V čem Západ selhal? O tom budou diskutovat Zora Hesová, vědecká pracovnice Ústavu politologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, Tomáš Kocian, regionální ředitel Člověka v tísni pro Blízký východ, a Martin Novák, redaktor zahraniční rubriky Aktuálně.cz. Debatu v úterý 4. října od 19.00 v Knihovně Václava Havla bude moderovat redaktorka Deníku N Petra Procházková.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište na editori@denikn.cz.

Sexuální násilí a obtěžování

Sexuální obtěžování v Česku

Studio N

Zdravotnictví

Česko, Podcast Studio N

V tomto okamžiku nejčtenější