Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Nejsem jako Babiš.“ Michalik ministrem nebude, kandidatury se vzdal kvůli nejasným převodům peněz z Kypru

Věslav Michalik. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Věslav Michalik. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Místopředseda STAN Věslav Michalik dnes oznámil, že se nebude ucházet o post ministra průmyslu a obchodu. Důvodem je zjištění Deníku N, že si přes utajenou kyperskou společnost napůjčoval pro své firmy zhruba sto milionů korun. „Je narušena důvěra ve mě,“ zdůvodnil Michalik.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Dlouholetý starosta Dolních Břežan Věslav Michalik novinářům ráno sdělil, že považuje za přednější to, jak bude vnímáno hnutí Starostové a nezávislí, než jeho případný vládní post. Nekandidovat na ministra se prý rozhodl až dnes ráno.

„Vít Rakušan jako předseda Starostů by neměl začínat tak, že to bude stejné, jako to bylo předtím. Potřebujeme, aby změna byla citelná,“ objasnil Michalik své rozhodnutí. „Také vidíme, že bychom tím dávali výraznou zbraň do rukou našim protivníkům, tedy hnutí ANO. Oni by mohli říkat, že to je stejné, že jsem jako Babiš. A chtěl bych říct, že já nejsem jako Babiš,“ doplnil Michalik.

„Dospěl jsem k závěru, že vy novináři

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Vláda Petra Fialy

Zákulisí moci

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější