Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Covidový plán nové vlády obsahuje rozumné samozřejmosti. To jediné, čím lze přibrzdit pandemii hned, v něm ale chybí

Nová vláda, která po podpisu koaliční smlouvy stále ještě čeká na jmenování prezidentem, konečně představila svůj covidový plán. Je záhadou, proč s tím otálela tak dlouho. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Nová vláda, která po podpisu koaliční smlouvy stále ještě čeká na jmenování prezidentem, konečně představila svůj covidový plán. Je záhadou, proč s tím otálela tak dlouho. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Komentář Petra Koubského: Ve středu jsme se konečně dozvěděli, jak si budoucí Fialova vláda – podle vzoru „vláda v demisi“ bychom ji snad mohli nazývat vládou v naději – představuje svou covidovou politiku. Pozdě, ale přece.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Na první pohled tam jsou samé rozumné věci: testování očkovaných, důraz na testování vůbec, snaha udržet otevřené školy, lockdown jen jako krajní řešení, povinné očkování jako opravdu nejkrajnější řešení. Kdybych trpěl velikášstvím, mohl bych klidně říci, že to opsali z mého předchozího článku. Dobře ale vím, že neopsali; vesměs to totiž jsou samozřejmosti, na které přijde každý, kdo se nad věcí pět minut zamyslí.

Z větší části jde o vynucené tahy. Nenapsali je vládní experti, tím méně komentátoři v médiích, napsal je život sám, nemá smysl o nich přemítat, je třeba je rychle uskutečnit. Tím pádem se těžko vyhnout otázce, proč svou koncepci nepředstavila koalice dřív. To, co řekli nyní, mohli klidně říci den po volbách, jasné to bylo všechno už tehdy.

Odpověď na tuto otázku by byla zajímavější než všechny předložené body dohromady, protože bychom z ní mohli odhadnout, co máme

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

tomas.trumpes@... vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Covid-19

Názor

Vláda Petra Fialy

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější