Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Poptávka po falešných certifikátech roste. Lidé shánějí i „moudré lékaře“, kteří by je naočkovali jen naoko

Odpůrci vládních restrikcí se v hojném počtu sešli i 17. listopadu na pražském Staroměstském náměstí. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Odpůrci vládních restrikcí se v hojném počtu sešli i 17. listopadu na pražském Staroměstském náměstí. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Důvěra části Čechů ve vakcínu proti koronaviru není vysoká. Hledají proto cesty, jak si zajistit bezinfekčnost, aniž by se museli očkovat. Některými případy už se zabývá policie.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

S možností opatřit si falešný certifikát si pohrával i Vojtěch Jedlička. Jak sám zdůrazňuje, obecně proti vakcinaci není. Cestuje po světě, proto se nechal naočkovat i proti břišnímu tyfu či žloutenkám, mRNA vakcínám ani dalším látkám proti koronaviru ale nedůvěřuje. Absence očkování mu však komplikuje práci i cestování, proto hledal jiné způsoby, jak si zajistit volnost.

Uvažoval prý dokonce, že se nechá od někoho nakazit, aby měl „půl roku klid od nařízení a testování“. Nakonec našel cestu přes dobrého kamaráda, jehož rodiče žijí na rumunském venkově.

„Kamarád věděl, že je tam možnost si to zaplatit. Člověk se musel dostavit na to místo, ale lékař

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Covid-19

Očkování

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější