Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Už je líp a jsou na to čísla.“ Hnutí ANO si zvolilo staronové vedení, tandem Babiš a Faltýnek znovu v čele

Sněm hnutí ANO, předseda Andrej Babiš. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Sněm hnutí ANO, předseda Andrej Babiš. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Překvapení se nekoná. Hnutí ANO si na svém sněmu zvolilo nové vedení, které je stejné jako to předchozí. Ještě před hlasováním sám staronový předseda Andrej Babiš zmínil, že nerad mění vítězný tým. Babiš získal 86,5 procenta hlasů, jeho pravou ruku Jaroslava Faltýnka zvolilo 80 procent delegátů. Jejich tandem tak nadále zůstává v čele nejsilnější politické strany v Česku.

Babiš získal celkem čtrnáct nominací a neměl žádného protivníka. „Chci vám slíbit, že nadále budu vykonávat funkci předsedy s maximální energií a urputností. Ve prospěch našeho hnutí samozřejmě, ale hlavně ve prospěch všech občanů České republiky,“ prohlásil Babiš po svém znovuzvolení.

„Náš národ je geneticky určen, abychom hráli větší roli než doposud,” oznámil ve svém projevu Babiš v souvislosti s tím, že v Česku je celá řada šikovných lidí.

Na post prvního místopředsedy měly nominaci hned tři tváře hnutí, ale ještě před volbou Babiš jasně oznámil, že chce po svém boku právě Faltýnka. Přání se mu splnilo: Jaroslava Pokorná Jermanová a Petr Vokřál

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Sněm hnutí ANO

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější