Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Izabela byla ve 22. týdnu těhotenství. Nejprve zemřel plod, pak ona. Polskem hýbe tragédie ve sporu o potratový zákon

Ilustrační foto: MNStudio Adobe Stock
Ilustrační foto: MNStudio Adobe Stock

„Žena umře, protože nějaké hloupé předpisy nutí lékaře k podivným postupům? Kde to žijeme?!?“ rozčiluje se známá třicetileté ženy, která zemřela v nemocnici v jihopolské Pszczyně. V ní skončila kvůli komplikacím v těhotenství, lékaři ale údajně odmítli provést potrat, dokud plod nezemře. „Je to první oběť zpřísněných pravidel pro potrat?“ ptá se v těchto dnech část Poláků. Tragédii popisují Michalina Bednareková, Beata Żureková a Ewa Furtaková v polském deníku Gazeta Wyborcza.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Třicetiletá Izabela z Ćwiklic na okraji Pszczyny zemřela 22. září, ale zpráva o tom se rozšířila až v posledních dnech. Ukázalo se, že byla přijata do Krajské nemocnice v Pszczyně ve 22. týdnu těhotenství po odtoku plodové vody.

Lékaři také potvrdili, že plod má vady (zatím neupřesněné), ale interrupci neprovedli.

Izabela napsala z nemocnice svým příbuzným, že

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

patak1@... vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Polsko

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější