Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

V kryptě u Kramářova hrobu pořádala pravoslavná církev hostiny. Správa hřbitovů jí i kvůli tomu vypověděla smlouvu

Fotografie z jedné z hostin v kryptě na Olšanských hřbitovech vedle hrobu prvního československého premiéra Karla Kramáře. Foto: archiv Deníku N
Fotografie z jedné z hostin v kryptě na Olšanských hřbitovech vedle hrobu prvního československého premiéra Karla Kramáře. Foto: archiv Deníku N

Pravoslavná církev dostala výpověď z kaple na pražských Olšanských hřbitovech. Správa pražských hřbitovů to odůvodňuje mimo jiné tím, že se v kryptě u hrobů konaly hostiny. Deník N získal fotografii, která jednu z takových akcí zachycuje. Jedním ze zde pochovaných je první československý premiér Karel Kramář. Pod kryptou je ale i hrob, v němž leží ostatky stovek vojáků z první světové války.

Nenápadnou pravoslavnou kapli, pod níž je pochován mimo jiné první československý premiér Kramář, další osobnosti a stovky vojáků – pravoslavných křesťanů z první světové války, užívala i s kryptou pravoslavná církev desítky let. Nyní ale dostala výpověď ke konci roku s tím, že místo poškozovala. Jako první na to upozornil server iRozhlas.

Deník N zjistil, že důvodem výpovědi bylo mimo jiné to, že církev v kryptě pod kaplí pořádala hostiny.

„Je to nevkusné a nepřípustné. V některých kulturách to

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

M T vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Historie

Náboženství

Praha

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější