Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Notes Deníku N: Hřib nechce být druhou Krnáčovou, ještě víc čínský Lobkowicz, statečná Růženka bojuje s nemocí

Koláž vydání Enka. Ilustrační foto: Deník N
Koláž vydání Enka. Ilustrační foto: Deník N

Adriana Krnáčová nebyla nezkušená, ale neměla kolem sebe dobrý tým, tvrdí její nástupce Zdeněk Hřib. Do Pivovarů Lobkowicz vstoupí podle zjištění Deníku N další čínská společnost. Malá Růženka s pomocí rodičů vzdoruje vážné chorobě.

Pátek: Vybral a komentuje Jan Jiřička.

Z naší aktuální produkce

Hřib s primátorským řetězem. Budoucí pražský primátor Zdeněk Hřib alespoň trochu poodkryl své plány. A také okomentoval éru dosluhující primátorky. „Mediální prezentace Adriany Krnáčové měla své rezervy, řeknu to diplomaticky. A je to určitě věc, která nesouvisela se zkušeností či nezkušeností,“ uvedl v rozhovoru Barbory Janákové a Hany Mazancové.

Boj s nemocí. Velmi silný a dojemný příběh malé Růženky, která se vzepřela smrtelné diagnóze, svou naléhavostí odsunuje zpravodajskou pěnu dní do pozadí. Jedenapůlletá holčička trpí Patauovým syndromem, který je ve většině případů neslučitelný se životem. „Když jí bylo půl roku, omluvil jsem se jí za to, že jsem nechtěl, aby žila,“ přiznal v článku Ludvíka Hradilka její otec.

Čínští pivovarníci do ČR. Do Pivovarů Lobkowicz má vstoupit výrobce nejprodávanějšího čínského piva, zjistil Jakub Zelenka. CITIC Group přibírá jako partnera China Resources Beer Company Limited.

Ven z dluhů. Sněmovna dnes schválila největší změny v osobním bankrotu od jeho zavedení. Lidé budou mít větší šanci na oddlužení, neziskové organizace ale kritizují poslance za to, že původní návrh osekali. Situaci zasvěceně popisuje Petr Kučera.

Kozel zahradníkem? Praha bude za pět let organizovat světovou dopravní konferenci PIARC, byť v ní občas spadne lávka, bortí se most nebo je kumšt dostat se z jednoho konce města na druhý. „Zahraniční odborníci na takové věci narážejí všude na světě,“ ubezpečil v rozhovoru Evy Mošpanové ministr dopravy Dan Ťok.

Speciál Deníku N na webu

Také dnes jsme na našem webu zveřejnili další porci textů, které vyšly v tištěném speciálu Deníku N ke 100. výročí vzniku Československa.

Bacha na demagogii! Pohnutý životní osud 87letého spisovatele Jiřího Stránského dává jeho slovům patřičnou váhu. V rozhovoru Lukáše Prchala líčí dopad zrůdných totalit minulého století na českou společnost,

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Pointa N

Nezařazené

V tomto okamžiku nejčtenější