Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Piráti řeší, zda a jak moc Starostové vyzývali ke kroužkování. Ti odmítají, že by koaliční partnery podrazili

Piráti řeší, zda Starostové vyzývali ke kroužkování svých kandidátů. To zapovídala koaliční smlouva. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Piráti řeší, zda Starostové vyzývali ke kroužkování svých kandidátů. To zapovídala koaliční smlouva. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Piráti a Starostové řeší napjatou situaci uvnitř koalice. První zmíněné uskupení pracuje na analýze, jestli jejich partner neporušil dohodu a nevyzýval své příznivce ke kroužkování.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Přál bych si, aby politici zase sloužili lidem. Aby skončily korupční kauzy, vládní chaos a bezohledné zadlužování nás i našich dětí. Budoucnost by neměla být hrozba ale jistota. Proto volím koalici Piráti a Starostové. Věřím, že České republice vrátí její budoucnost,“ říká na Facebooku Starostů a nezávislých Radek Tvrdík, starosta Opatovic na Kutnohorsku.

Na fotografii leží s vybavením na túru a kromě úsměvu je text doplněn také tím, koho ve volbách podporuje: Věru Kovářovou, Silvii Doušovou a Ondřeje Lochmana (všichni STAN). Tedy kandidáty Starostů ve Středočeském kraji.

Příspěvky STAN z kampaně na Facebooku. Foto: repro Facebook hnutí STAN

Dva z nich se nakonec do Poslanecké sněmovny díky kroužkování dostali, Doušová se posunula na první náhradnické místo. Text Tvrdíka nebyl ojedinělý. Stejným způsobem Starostové prezentovali své kandidáty napříč republikou. S podobnými příspěvky jako Tvrdík přišli třeba starosta Rakova na Přerovsku Vojtěch Skácel nebo starostka obce Ochoz u Brna Eva Drochytková. Pokaždé s podporou regionálního kandidáta Starostů.

Piráti nyní analyzují, jestli právě tato kampaň mohla

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Sněmovní volby 2021

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější