Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

PolitikoN: Vratislav Mynář, prezident České republiky

PolitikoN je pravidelný newsletter Deníku N, v němž političtí reportéři shrnují dění na domácí politické scéně. Grafika: Deník N
PolitikoN je pravidelný newsletter Deníku N, v němž političtí reportéři shrnují dění na domácí politické scéně. Grafika: Deník N

Nikdy bych nevěřila, jakou radost mi udělá, když Kancelář prezidenta republiky svolá tiskový brífink. Podobné pocity ve mně Hrad totiž moc často nevyvolává. Ano, jsem naivní. A ano, dopadlo to jako vždycky. Dnešním politickým děním vás provede Hanka Mazancová.

Zdá se to neuvěřitelné, ale prezidentská kancelář uspořádala tiskový brífink ke zdravotnímu stavu Miloše Zemana. Už to vypadalo, že po dlouhých dnech mlčení, proč byl prezident v neděli hospitalizován na jednotce intenzivní péče v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, se něco změní. Nezměnilo.

Nové nicméně bylo, že před novináře předstoupila manželka hlavy státu Ivana Zemanová. Ta svou řeč začala tím, že prezident je v nemocnici a podstupuje léčbu, která si „vyžádá čas“. Požádala proto o trpělivost, aby mohl Zeman „nabrat sílu“. Nadto Zemanová, která před novináře předstoupila v doprovodu dcery Kateřiny, uvedla, že její muž není jediným prezidentem, který v době výkonu své funkce onemocněl.

Ano, Zeman jistě není

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

PolitikoN

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější