Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Proč víc než šest hodin nefungoval Facebook? Co jsme se dozvěděli o fungování internetu a sebe

Na počítači nejede, na mobilu taky ne. Nevadí, zkusím to znovu… Foto: Austin Distel on Unsplash
Na počítači nejede, na mobilu taky ne. Nevadí, zkusím to znovu… Foto: Austin Distel on Unsplash

Sociální síť Facebook a všechny aplikace, které jsou s ní spojeny – Instagram, WhatsApp, Messenger a Oculus – byly mimo provoz od sedmnácti hodin našeho času zhruba do půlnoci, a to celosvětově. Je to jejich největší výpadek od roku 2008.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Čeští uživatelé si kromě toho mohli povšimnout velkých potíží, které po stejnou dobu měla mobilní síť i pevná (tedy bývalé UPC) datová síť společnosti Vodafone. Její výpadek byl nečekaným důsledkem selhání Facebooku, přestože to na první pohled vypadá absurdně – síť místního poskytovatele připojení není nijak přímo propojena s globálním sociálním médiem.

Jenže uživatelů

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

Jan J. vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Sociální sítě

Věda

V tomto okamžiku nejčtenější