Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

ANO navzdory dohodě odmítlo hlasovat o odvolání Lipovské. Pokazil to Kubíček, vynadal jsem mu, říká Faltýnek

Šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek tvrdí, že šlo o komunikační šum. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek tvrdí, že šlo o komunikační šum. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Poslanci ANO dnes odmítli projednávat ve Sněmovně odvolání Hany Lipovské z Rady ČT. Představitelé poslaneckých klubů se přitom v úterý domluvili, že tento bod na program zařadí. Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek Deníku N řekl, že šlo o chybu. Sám prý věc zítra navrhne k projednání.

V úterý dopoledne se představitelé poslaneckých klubů na grémiu Sněmovny dohodli, že během týdne mimořádně zařadí bod projednání odvolání radní České televize Hany Lipovské. Nikdo z účastníků o tom nechtěl hovořit až do dnešního dopoledne, kdy bod kvůli hlasům poslanců hnutí ANO neprošel. Nyní se většina předsedů klubu shoduje, že je hnutí ANO podrazilo.

Zda a kdy bude bod k odvolání Lipovské zařazený, nechtěl v úterý nikdo z účastníků grémia prozradit. Pouze naznačovali, že se věc odehraje v průběhu týdne mimořádně, aby ji nikdo nemohl zablokovat. Ve čtvrtek bod k projednání navrhla členka sněmovního volebního výboru Olga Sommerová (TOP 09). Nicméně její návrh podpořilo pouze 41 poslanců. Zdržel se celý klub ANO s výjimkou poslance Patrika Nachera.

To ale popudilo

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Sněmovní volby 2021

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější