Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Místo demokracie diktatura.“ Moravskoslezskou SPD opouštějí zklamaní členové i většina krajských zastupitelů

Předseda SPD Tomio Okamura. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Předseda SPD Tomio Okamura. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

V Moravskoslezském kraji má SPD dlouhodobě silnou podporu. Nicméně letošní volby pro ni možná nebudou tak snadné. Po odvolání předsedkyně Ireny Bláhové a volebního manažera Josefa Kuchty totiž hnutí opouštějí údajně až desítky členů, s pěti z nich Deník N mluvil. Tamní SPD také přichází o drtivou většinu krajských zastupitelů.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

V loňských krajských volbách získala SPD v Moravskoslezském kraji šest zastupitelských mandátů, nyní ale o pět z nich přijde. Irena Bláhová, Josef Kuchta, Marek Vysocký, Tomáš Miczka a David Dudzik se rozhodli hnutí opustit. Část z nich Deníku N vysvětlila, že jim vadí zásahy předsednictva do kandidátky, kterou předtím odhlasovala většina místních členů. Především ale nesouhlasí s odvoláním dosavadní předsedkyně krajské organizace Bláhové. Konec v hnutí oznámili dnes ráno na jednání krajského zastupitelstva, podle stránek kraje jsou však bez politické příslušnosti již týden.

Problémy v komunikaci s nejužším vedením hnutí podle bývalých členů začaly

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Sněmovní volby 2021

Tomio Okamura a SPD

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější