Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Záchrana tradičního výrobce kožených bund se může zkomplikovat. Věřitelé chtějí dostat z Kary více peněz

Někteří věřitelé doufají, že za tradiční značku Kara by mohli dostat více peněz. Foto: ČTK
Někteří věřitelé doufají, že za tradiční značku Kara by mohli dostat více peněz. Foto: ČTK

Situace kolem restrukturalizace trutnovské oděvní společnosti Kara se ve čtvrtek rozebírala před královéhradeckým soudem. Ten se zaobíral oceněním firmy s dlouhou tradicí, kterou chce ovládnout investiční skupina Natland a původní majitel Zdeněk Rinth. Podle některých hlasů věřitelů je ale cena příliš nízká.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Schůze věřitelů ve čtvrtek před soudem schvalovala odhad hodnoty společnosti, která je podle znalců 80,5 milionu korun. S tímto návrhem nakonec souhlasili tři ze čtyř věřitelů, kteří disponují hlasovacím právem. Jedním z hlasujících byla také skupina Natland, která získala zajištěné pohledávky od České spořitelny.

Proti schválení odhadní ceny Kary se postavil pouze Pavel Bednář, bývalý manažer koncernu C2H, dosavadní mateřské společnosti oděvní firmy. Bednář dříve působil také v investiční skupině PPF nebo developerské společnosti Ekospol. Bednář na českém trhu zastupoval polský obchodní řetězec Ochnik, který o oděvní značku také usiloval. Jak ale Bednář nyní řekl Deníku N, polský partner

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Česko, Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější