Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Šest poslanců nebylo ani u poloviny hlasování ve Sněmovně, nejnižší účast zaznamenal premiér Babiš

Jan Hamáček a Andrej Babiš - dva muži, které nebylo snadné ve Sněmovně zastihnout při hlasování. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N.
Jan Hamáček a Andrej Babiš – dva muži, které nebylo snadné ve Sněmovně zastihnout při hlasování. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N.

Šest poslanců se v právě končícím volebním období neúčastnilo ani poloviny hlasování v dolní komoře Parlamentu. V čele žebříčku se umístil premiér Andrej Babiš (ANO). Šedesátiprocentní hranici nepřekročilo celkem pětadvacet zákonodárců. Na dotazy Deníku N, proč se do hlasování nezapojovali častěji, uvedli jako důvody koronavirovou pandemii nebo neochotu své strany pustit je do Sněmovny. Poslanci totiž kvůli covidu-19 často zasedali v polovičním počtu.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Účast předsedy vlády a šéfa hnutí ANO Babiše na hlasování o zákonech a dalších návrzích ve Sněmovně byla za poslední čtyři roky o něco málo víc než

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jednání Sněmovny

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější