Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Hollywood dává ruce pryč od Johnnyho Deppa, evropské festivaly po něm vděčně sahají. Včetně karlovarského

Americký herec Johnny Depp navštívil španělský festival San Sebastian již v roce 2020. Foto: Alvaro Barrientos, ČTK/AP
Americký herec Johnny Depp navštívil španělský festival San Sebastian již v roce 2020. Foto: Alvaro Barrientos, ČTK/AP

O Johnnym Deppovi se vědělo dlouho, že bojuje s alkoholem a závislostí i na dalších návykových látkách. To, co se ale dříve slavným hercům tolerovalo jako součást bohémské osobnosti, je v poslední době měřeno mnohem přísnějším měřítkem. Zejména pokud je ve hře násilí vůči ženám.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Pro Johnnyho Deppa byl pověstnou poslední kapkou soudní rozsudek z počátku listopadu loňského roku. Herec se neúspěšně soudil s britským bulvárním deníkem The Sun. Ten informoval čtenáře o tom, že hvězda Pirátů z Karibiku se dopouštěla násilí na své někdejší manželce, herečce Amber Heardové (manželství trvalo od roku 2015 do roku 2017). Herec to označil za pomluvu a naprostou lež.

Soudce došel po posouzení důkazů k závěru, že Depp svou tehdejší partnerku „bil, způsobil jí závažná poranění a zavdal důvody, aby se bála o svůj život“. Zatímco herec tvrdil, že obvinění Heardové jsou „zcela nepravdivá“, soudce Andrew Nicol ve svém 129stránkovém zdůvodnění došel k závěru, že

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Film

Karlovarský filmový festival

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější