Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Proč skončila Messiho éra v Barceloně? Přišli bychom o peníze na 50 let, ani on není více než klub, řekl prezident

Barcelonu čeká pomessiovská éra s utaženými opasky. Foto: ČTK/AP
Barcelonu čeká pomessiovská éra s utaženými opasky. Foto: ČTK/AP

Z malého ustrašeného kluka z Argentiny se v Barceloně stal jeden z nejlepších fotbalistů všech dob. Jenže po více než dvou dekádách Lionel Messi v Katalánsku končí. Za předčasný rozchod může tristní ekonomická situace klubu.

Spojení Barcelony s Lionelem Messim trvalo jednadvacet let. Šestnáct z nich strávil letos čtyřiatřicetiletý fotbalista v prvním týmu, za který stihl 778 soutěžních utkání s bilancí 672 branek, deseti titulů ve španělské lize, čtyř pohárů pro vítěze Ligy mistrů, šesti Zlatých míčů pro nejlepšího hráče planety a s nespočtem překonaných rekordů.

Ještě ve čtvrtek během dne se zdálo, že se Messi vrátí z dovolené po vítězném turnaji Copa América, podepíše novou, předem avizovanou smlouvu a pomůže katalánskému klubu k dalším trofejím. Jenže večer Barcelona zveřejnila zprávu o tom, že Messi už nebude v jejím dresu nastupovat. Šestatřicátou trofej už v klubu nezíská.

Prezident klubu Joan Laporta, který působil ve funkci mezi lety 2003 a 2010 a vrátil se do ní letos v březnu, tak měl na dnešní tiskové konferenci co vysvětlovat.

„Finanční situace klubu je znepokojivá. Zdědili jsme katastrofální bilanci. Když současné vedení přišlo do klubu, neočekávali jsme, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Fotbal

Sport

V tomto okamžiku nejčtenější