Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Narychlo složená kandidátka ČSSD na jihu Moravy: „recyklace“, haškovci i bývalí kandidáti ANO

Zleva nový lídr jihomoravské kandidátky Roman Onderka a předseda ČSSD Jan Hamáček. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Zleva nový lídr jihomoravské kandidátky Roman Onderka a předseda ČSSD Jan Hamáček. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Jihomoravská ČSSD musela narychlo nahradit čtrnáct lidí, kteří odstoupili na protest proti tomu, že celostátní vedení dosadilo jako lídra poslance Romana Onderku. Mezi novými kandidáty je několik kontroverzních jmen či bývalých kandidátů za hnutí ANO.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Na protest proti Onderkovi odstoupilo minulý týden čtrnáct lidí včetně bývalého lídra a krajského předsedy strany Břetislava Štefana.

Bývalý brněnský primátor Onderka ale dokázal narychlo kandidátku doplnit. Nominoval například muže spojené s exhejtmanem Michalem Haškem, který je momentálně náměstkem ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), či nestraníky a bývalé kandidáty za ANO.

„Kandidátní listina byla podána v plném počtu 34 lidí. Doplnil jsem ji o osobnosti ředitelů škol, lékařů, zdravotních sester či emeritního ředitele Českého rozhlasu Brno. Toto doplnění schválilo grémium sociální demokracie ve čtvrtek,“ řekl Onderka serveru Seznam Zprávy. Na dotazy Deníku N zatím nereagoval.

Na 22. místě kandidátky je

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Brno

Sněmovní volby 2021

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější