Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Necítil nohy, utíkal jako o život a v dokonalém závodě roztrhal rekord na kusy

Nor Karsten Warholm získal v běhu na 400 metrů s překážkami zlato a svým výkonem „v jednom z nejlepších závodů olympijské historie“ překonal světový rekord o celých 76 setin sekundy. Foto: ČTK (Credit Image: © Jon Olav Nesvold/Bildbyran via ZUMA Press)

Nor Karsten Warholm si na olympiádě v Tokiu doběhl pro zlato v čase, o kterém atleti dosud jen snili. Trať na 400 metrů s překážkami zdolal jako první za méně než 46 sekund, a získal tak poslední cenný kov, který mu chyběl do medailové sbírky.

Když norský běžec a mistr světa Karsten Warholm překročil v úterním finále na čtyřsetmetrové trati s překážkami cílovou čáru a podíval se na hodiny, chytal se za hlavu a nemohl zaběhnutému času uvěřit. Na tabuli svítilo 45,94 sekundy – výkon, kterým překonal dosavadní rekord o těžko uvěřitelných 76 setin sekundy.

Stal se tak prvním člověkem v historii, který na této trati zaběhl čas pod 46 sekund.