Deník N

Vracejí se podivuhodné osobnosti se škraloupem a video je trafika, říká končící člen komise rozhodčích

Bývalý člen komise rozhodčích, Petr Mlsna. Foto: ČTK
Bývalý člen komise rozhodčích, Petr Mlsna. Foto: ČTK

V komisi rozhodčích českého fotbalu skončil Petr Mlsna. Zástupce Ligové fotbalové asociace rezignoval kvůli tomu, že nesouhlasí se směřováním komise a návratem lidí s pochybnou minulostí do českého fotbalu. V rozhovoru pro Deník N Mlsna uvedl, že po nástupu Jozefa Chovance přestala být komise nezávislá.

Proč jste se nakonec rozhodl opustit pozici v komisi rozhodčích?

Bylo to po zralé úvaze. Dospěl jsem k tomu, že už nechci pokračovat. Některá rozhodnutí komise rozhodčích nejsou v souladu s mým viděním světa a mými hodnotami.

Co máte na mysli?

Jedná se především o návrat osob s různými škraloupy do profesionálního fotbalu. Místo těchto lidí jsou vyhazováni rozhodčí nebo delegáti, kteří jsou slušní a mají vysoký morální kredit. Nemůžu se ztotožnit s tím, že jsou nahrazováni takovýmito lidmi. A sám pak nemůžu být součástí komise, která takový trend podporuje.

Už dříve jste zmínil, že za odchodem je třeba návrat lidí z opilecké kauzy v Příbrami. Vnímáte to tak, že ze stejného důvodu odcházeli třeba zkušení rozhodčí Radek Příhoda a Jan Jílek?

To musí vědět oni, proč rezignovali. Nechci ani nemůžu mluvit za ně. Nicméně nejedná se jen o návrat lidí z opilecké aféry zpátky do profesionálního fotbalu. Jde především o lidi, kteří byli v minulosti zapojeni do korupčních afér. Je to podle mě hrozně negativní signál pro důvěryhodnost fotbalu jako celku.

Koho tím myslíte jmenovitě?

Nechci jmenovat. Nejedná se o jednu či dvě osoby, jde o celkový trend, kdy si český fotbal sám svými vlastními rozhodnutími dělá negativní PR. Etický rozměr komise, který jsme se snažili s panem Listkiewiczem (bývalý šéf komise Michal Listkiewicz, pozn. red.) prosazovat, vymizel. Proto nechci pokračovat.

O možných sporech se mluvilo již při jmenování nového šéfa komise Jozefa Chovance. Později se prohloubily po odchodu garanta videorozhodčích Romana Hrubeše. Bylo tím jednání komise poznamenáno?

Základním problémem je, že komise nerozhoduje nezávisle jako sdružení pěti členů. Jednotlivá rozhodnutí jsou komisi dopředu

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Fotbal

Sport

V tomto okamžiku nejčtenější